На сьогоднішній день немає жодної людини, яка б не чула про бокс. Щорічно в секції і боксерські клуби приходять тисячі дітей, підлітків і дорослих людей. І, незважаючи на те, що бокс вважається істинно чоловічим видом спорту, його ряди все частіше поповнюють представниці прекрасної статі.
Безумовно, бокс в Києві популярний так само, як і в усьому світі. Саме тому заняття боксом на Оболоні - один із пріоритетних напрямків фітнес-клубу «Geliar».
Бокс: історія довжиною в тисячоліття
Історія цього виду бойових мистецтв настільки довга, що втрачається не в століттях, а в тисячоліттях. Перші згадки про так звані кулачні бої датуються 7-4 тисячоліттям до н. е. Наскальні малюнки, знайдені на території сучасної Ефіопії, фрески Єгипту, поезія Стародавньої Греції і літописи Риму оповідають про поєдинках бійців, які проводилися без зброї тільки з використанням рук.
- Звичайно, в ті часи не йшлося про ведення бою за будь-якими правилами. Проте, бої проходили на помостах, які віддалено нагадували сучасний ринг. Спочатку кулаки і навіть передпліччя бійців обмотувалися тонкими м'якими шкіряними ременями, а бій йшов без заздалегідь обумовленої тривалості - до фактичної перемоги одного з бійців, яка часто супроводжувалася смертю другого бійця. І тільки в Стародавньому Римі ці ремені стали більш широкі й жорсткі, а для додаткового захисту кулака бійці стали використовувати спеціальні накладки.
Як вид спорту, бокс відомий з 688 р. до н. е. Саме з цього року боксерські поєдинки були вперше представлені на Олімпійських іграх, а заняття боксом стали спортивною дисципліною, обов'язковою для проходження хлопчиками-атлетами з різних спортивних шкіл Стародавньої Греції та Риму.
Бокс в Києві: правила, екіпірування та інвентар
Незважаючи на широке поширення по всьому світу, батьківщиною сучасного боксу все-таки вважається Англія. На початку XVII століття Джеймс Фігг, колишній професійний фехтувальник, став першим чемпіоном в цьому виді бойових мистецтв. Перший звід правил по боксу (1867 р) був створений також англійцем – журналістом Джоном Грехеном Чемберсом.
Яким же змінам піддався цей вид бойових єдиноборств, і чим сучасні заняття боксом в Києві, Лондоні або Токіо відрізняються від найдавніших кулачних боїв?
Сучасний бокс - це олімпійський контактний вид спорту, в якому удари дозволені тільки кулаками, і бійці тренуються або виступають тільки в спеціальних рукавичках.
Сучасний бокс класифікується (умовно) на 3 типи: аматорський, напівпрофесійний, професійний.
Основні заборонені прийоми: удари нижче поясу, головою, по потилиці або в спину; натиски руками на обличчя супротивника, захоплення з нанесенням ударів; штовхання і повороти спиною до суперника; хапання канатів і використання їх для удару та інше.
У сучасних правилах боксу суворо обумовлені наступні позиції: розмір рингу, матеріал і товщина покриття підлоги, товщина і спосіб з'єднання канатів, обладнання кутів рингу, місця розташування сходів, наявність і місця розташування пластикових пакетів та інше.
Якщо ж говорити про екіпіровку і інвентар, то з ними тебе ближче познайомлять тренери фітнес-клубу «Geliar», під керівництвом яких проходять заняття боксом на Оболоні. Тут також пред'являється ряд вимог. Так, одяг боксера - це майка, яка закриває груди і спину, і боксерські (не нижче коліна) шорти. Взуття - легке, без каблука і шипів. Для захисту боксера використовуються спеціальні боксерські рукавички, боксерські бинти (запобігають травмам кулака, зап'ястя і пальців), капа (захищає зуби спортсмена), а також захисна раковина (для захисту паху).
Приходь у фітнес-клуб «Geliar», і ти пройдеш нелегкий шлях новачка під керівництвом кращих тренерів столиці. Бокс стане частиною твого життя, і якщо ти вкладешся на повну, з нами ти станеш чемпіоном!
Бокс на Оболоні: хочеш стати чемпіоном - приходь в фітнес-клуб «Geliar»!