Незважаючи на блискавичні кидки, страхітливі задушливі і больові прийоми, в основі дзюдо лежить ціла філософія, згідно з якою справжньою вважається перемога, в якій можливо упокорення супротивника без бою. Спокій і зібраність, абсолютний самоконтроль, здатність дочекатися наступу вирішального моменту і вкласти всю силу в прийом - ось ті «кити», на яких базується концепція сутички. Саме цими відмінностями від загальноприйнятого в бойових мистецтвах домінування сили дзюдо в Києві і приваблює тисячі своїх прихильників серед обох статей.

Історія дзюдо: філософія, яка відточувалася століттями

Витоки сучасного дзюдо лежать так глибоко в століттях, що губляться в тисячоліттях. Прийнято вважати, що виник цей вид бойових мистецтв на базі японського «дзю-дзюцу» - одного з найдавніших видів рукопашного бою. Проте, «дзю-дзюцу» - не родоначальник сучасного дзюдо, а мистецтво бою, яке японці перейняли з старокитайської боротьби «кумі ту». Саме «кумі ту» (дослівно - «голіруч») і слід вважати прародичом цього виду спорту.

- Батьком сучасного дзюдо можна вважати Дзігоро Кано - японського професора і педагога. Саме Кано, узагальнивши досвід різних шкіл бойових мистецтв, зміг систематизувати техніку і виключити з неї небезпечні для життя бійців прийоми. Відповідно до теорії Кано, не «дзюцу» (техніка), а «до» (шлях самовдосконалення) повинні були стати основою видозміненого їм дзюдо.

У 1882 році Кано відкрив школу, яка згодом стала всесвітньо відомим Інститутом Кодокан («Будинок вивчення Шляху»). До 1887 року формується технічна база стилю Кодокан дзюдо, а до 1900 року вводяться нові правила змагань з дзюдо.

Подальші роки були витрачені на відточування філософії, техніки і правил цього виду спорту. У програму Олімпійських ігор дзюдо увійшло в 1964 році.

Дзюдо на Оболоні: теорія і практика в фітнес-клубі «Geliar»

Втім, кожну людину цікавлять події сучасності, тому опустимо історичні факти і перейдемо до практичних питань. Отже, в чому ж причина популярності дзюдо в Києві, і чому така велика кількість людей приходить у фітнес-клуб «Geliar» для вивчення цього виду бойових мистецтв?

Перш за все, дзюдо - це можливість загартувати характер, розвинути здатність концентрації свідомості. Незалежно від обставин, дзюдо вчить зберігати спокій і самоконтроль в будь-якій ситуації.

Важливий при виборі дзюдо на Оболоні і питання самозахисту. Техніка дзюдо дозволяє дати відсіч супротивнику, який навіть перевершує тебе в силі.

Дзюдо відмінно розвиває гнучкість розуму. З урахуванням того, що удари в дзюдо не завдають, тільки сили для перемоги над супротивником буде недостатньо.

Формування і зміцнення такої якості, як рішучість. Ретельно обміркувати і рішуче діяти - один з головних принципів, на яких наполягав засновник дзюдо Дзігоро Кано.

У процесі занять дзюдо зростає впевненість в собі і своїх силах. Багато завдання і цілей, непідвладних людині раніше, знаходять своє рішення.

Техніка дзюдо - це ще і відмінний спосіб підтримувати свою форму. На тренуваннях розвивається не тільки сила, але й пластичність. Крім того, зміцнюється дихальна і серцево-судинна системи.

Дзюдо прекрасно впливає на здатність до навчання дітей і покращує працездатність у дорослої людини.

Нарешті, серед переваг вивчення цієї техніки слід зазначити вплив дзюдо на тривалість життя. Саме серед майстрів дзюдо знайдеться чимало довгожителів, які не тільки можуть похвалитися кількістю прожитих років, але і зберігають відмінну форму і активність до глибокої старості.

Дзюдо в Києві: єдність сили та самоконтролю